W Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach od początku września trwają bezpłatne  zajęcia z Tańca Towarzyskiego oraz Tańca Nowoczesnego, na które chętnie uczęszczają uczniowie naszej szkoły. Co tydzień gimnazjaliści mogą korzystać z czterech bezpłatnych godzin z muzyką i tańcem pod fachowym okiem profesjonalistów.:-)

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii

Zapraszamy do oglądania filmu

Zajęcia odbywają się w środy w godz. 14.30 - 16.30. W zajęciach uczestniczą dziewczęta i chłopcy.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii

Dodatkowe zajęcia z gimnastyki odbywają się w każdy poniedziałek na sali gimnastycznej naszego gimnazjum. Uczestniczy w nich 12 dziewczynek, które systematycznie nabywają coraz to nowych umiejętności zarówno z gimnastyki artystycznej(układy ćwiczeń  ze wstążką, układy ćwiczeń ze skakanką, układ ćwiczeń na równoważni) jak i gimnastyki sportowej(układ ćwiczeń dowolnych, elementy akrobatyki) .Celem prowadzonych zajęć  jest ukształtowanie  poczucia estetyki  przez harmonijny, piękny ruch,  związany z muzyką i tańcem. Ćwiczenia pozwalają  poznać dzieciom  nowe formy ruchowe, nowe powiązania, zwiększyć zakres emocjonalny przeżyć, wyczucia piękna i orientacji w przestrzeni. 

 

 

ZAJĘCIA OBEJMUJĄ:

              -Kształtowanie ogólnej sprawności  fizycznej- poprzez ćwiczenia gibkości, skoczności wytrzymałości,  koordynacji ruchowej, zręczności i siły.

               -Kształtowanie nawyku prawidłowej postawy ciała, elegancji i precyzji  ruchu.

-Pogłębianie i rozwijanie poczucia rytmu oraz wrażliwości na muzykę.

-Ćwiczenia z przyborami  sprzyjającymi  poprawie sprawności  manualnej oraz podnoszącymi atrakcyjność zajęć.

Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszej galerii