6 listopada 2017r. uczniowie klasy 2b realizujący projekt edukacyjny "PoczytajMy" udali się do Przedszkola Dzieciolandia w Kolniku. Celem przedsięwzięcia jest organizowanie spotkań czytelniczych w trakcie których uczniowie czytają książki i przeprowadzają krótkie zajęcia sprawdzające stopień zrozumienia tekstu.
Takie głośne czytanie dzieciom,  rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata.    Pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie. Umożliwia uczniom lepsze poznanie okolicy, w której żyją na co dzień. 
Podczas wizyty "spotkaliśmy się " z bohaterami książki "Franklin i książka z biblioteki". Uczniowie przeczytali utwór z podziałem na role, następnie rozmawiały z przedszkolakami o tym, co przydarzyło się bohaterom książki. Dzieci układały puzzle, kolorowały obrazki. Na koniec otrzymały przygotowane przez uczniów odznaki Najlepszego Czytelnika.
Patrycja Linda-Górka
 

 

Pamiętając o zmarłych pracownikach, uczniach i absolwentach naszej szkoły, jak co roku, wspominaliśmy Ich modlitwą. 7 listopada  w kościele w Pszczółkach odprawiona została Msza św. z udziałem uczniów, pracowników szkoły i członków rodzin zmarłych . Wcześniej uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią i Panią Anną Kurkiewicz odwiedzili cmentarze, na których spoczywają zmarli członkowie naszej szkolnej społeczności. Zanieśli znicze ze szkolnej zbiórki opatrzone logo szkoły.

Ta piękna tradycja uczy szacunku do zmarłych i kultywuje nasze narodowe tradycje.

Patrycja Linda-Górka

Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów gimnazjum i uczniów klasy VII  Szkoły Podstawowej odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 800  w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach.

Odjazdy  autobusów szkolnych 4 września 2017 około godz. 1100.

Szczegółowy rozkład jazdy autobusów szkolnych będzie dostępny na tablicach ogłoszeń w poszczególnych miejscowościach.

Realizacja projektu pt. ,,Wiem, co jem" odbyła się dnia 11.05.17r.w Publicznym Przedszkolu w Pszczółkach.
W ramach projektu uczennice:
Kinga Bańka, Ania Kuzioła, Marysia Pawlak, Magdalena Dombrowska , Martyna Sigda, Oliwia Kosobucka przygotowały plansze, zagadki i konkursy o zdrowym żywieniu.
Sądząc po reakcjach dzieci projekt został odebrany bardzo pozytywnie, a przekazane informacje zostaną w głowach dzieci na dłużej.

EGZAMINY POPRAWKOWE 28.08.2017r.

 

FIZYKA 800  sala nr 15

MATEMATYKA 1000   sala nr 3

JĘZYK ANGIELSKI 1100 sala 14

GEOGRAFIA 800   sala nr 15