Rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów gimnazjum i uczniów klasy VII  Szkoły Podstawowej odbędzie się 4 września 2017r. o godz. 800  w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach.

Odjazdy  autobusów szkolnych 4 września 2017 około godz. 1100.

Szczegółowy rozkład jazdy autobusów szkolnych będzie dostępny na tablicach ogłoszeń w poszczególnych miejscowościach.

Realizacja projektu pt. ,,Wiem, co jem" odbyła się dnia 11.05.17r.w Publicznym Przedszkolu w Pszczółkach.
W ramach projektu uczennice:
Kinga Bańka, Ania Kuzioła, Marysia Pawlak, Magdalena Dombrowska , Martyna Sigda, Oliwia Kosobucka przygotowały plansze, zagadki i konkursy o zdrowym żywieniu.
Sądząc po reakcjach dzieci projekt został odebrany bardzo pozytywnie, a przekazane informacje zostaną w głowach dzieci na dłużej.

EGZAMINY POPRAWKOWE 28.08.2017r.

 

FIZYKA 800  sala nr 15

MATEMATYKA 1000   sala nr 3

JĘZYK ANGIELSKI 1100 sala 14

GEOGRAFIA 800   sala nr 15

20 czerwca uczniowie klas 1a, 1b i 2a wzięli udział w przyrodniczych warsztatach edukacyjnych w ramach projektu Ścieżka edukacyjna na terenie Obszaru Chronionego Żuław Gdańskich w Skowarczu  z zakresu: zielarstwa, sadownictwa, dendrologii, ornitologii, owadów zapylających. Zajęcia prowadzone przez specjalistów z tych dziedzin pozwoliły wykorzystać w praktyce wiedzę z zakresu biologii i geografii. Wspólnie szukaliśmy ziół i poznaliśmy ich walory lecznicze ( skrzyp, bez czarny, rokitnik), obserwowaliśmy kuropatwy ( gniazda z młodymi), nauczyliśmy się jak sadzić drzewa owocowe i jak o nie dbać. 

Zapraszamy do oglądania zdjęć

W tym roku na posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży naszą szkołę reprezentowali Błażej Wojtoń oraz Magdalena Richter. Otrzymali bardzo wysoką notę za wykonanie zadania rekrutacyjnego (drugie miejsce w województwie). Magda zabrała głos na posiedzeniu sejmu. Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wystąpienia Magdy:

https://www.youtube.com/watch?v=wRmKRPo8hig