Pszczółki, dn. 08.07.2016 r.

 

 

INFORMACJA

O WYNIKACH NABORU NA STANOWISKO NAUCZYCIELA CHEMII
W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W PSZCZÓŁKACH

 

         Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach informuje, że w wyniku naboru na stanowisko nauczyciela chemii zostanie zatrudniona:

Pani Monika Staszkiewicz.

 

 

                                                                    

                                                           Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach

                                                                                             Bożena Jaskólska

24 czerwca 2016 r. to dzień, w którym uczniowie po raz ostatni usłyszeli dźwięk dzwonka szkolnego. Tradycyjnie o godzinie 9.00 młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami administracji i obsługi zgromadziła się w sali gimnastycznej.  Wszystkich przybyłych zgromadzonych serdecznie przywitała Pani Dyrektor Bożena Jaskólska, która pogratulowała gimnazjalistom sukcesów w nauce i sporcie. Miniony  rok szkolny był dla wszystkich pełen wyzwań, trudnych zadań, ale i radości oraz dumy z osiągniętych sukcesów. 

            Kolejnym punktem uroczystości były podziękowania skierowane do pani Anny Kurkiewicz, za jej wieloletnią pracę w Gimnazjum. Pani Annie podziękował również Prezes ZNP Pan Ryszard Mechlik, a w imieniu uczniów przewodnicząca Samorządu Szkolnego Natalia Klamann. Były więc życzenia, podziękowania, kwiaty, a nawet ocierane ukradkiem łzy. Na zakończenie kariery zawodowej Pani Anna usłyszała gromkie sto lat w wykonaniu wszystkich zgromadzonych.

            Następnie uczniowie z najwyższa średnią otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Podczas uroczystości pogratulowano również uczennicy Anicie Skrodzkiej, która odznaczyła  się niezwykłą sumiennością, nie opuściła  ani jednej godziny lekcyjnej w bieżącym roku szkolnym. Nagrody otrzymali również mistrzowie szachów i młodzi artyści uzdolnieni plastycznie.

Podziękowano także rodzicom, którzy dołożyli wszelkich starań w realizacji różnorodnych działań szkolnych.

            Po części oficjalnej zebrani mogli wysłuchać wierszy w wykonaniu uczniów klas drugich, piosenki zaśpiewanej przez tegoroczne absolwentki Alicję Reglińskiej i Natalię Klamann  oraz obejrzeć piękne wykonanie tańca młodzieżowego.

Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami, a potem już na upragnione wakacje.

 

Zapraszamy do oglądania zdjęć

W roku szkolnym 2015/2016 klasa II c realizowała projekt edukacyjny "Z Pitagorasem za pan brat" pod kierunkiem p. Katarzyny Kamińskiej. Uczniowie mieli możliwość poznania sylwetki Pitagorasa, poszukiwali dowodów jego twierdzenia, a także ciekawostek związanych z twierdzeniem Pitagorasa i przykładów zastosowań tego twierdzenia w życiu codziennym. Gimnazjaliści przygotowali prezentację i plakaty, które przedstawili swoim koleżankom i kolegom.

14 marca 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby P, który przygotowali uczniowie klasy II a pod kierunkiem p. Katarzyny Kamińskiej. Tego dnia wysłuchaliśmy za pośrednictwem radiowęzła kilkuminutowej audycji, a na holach mogliśmy podziwiać wystawę prac związanych z historią liczby P. Na plakatach nie zabrakło wierszy, wierszyków, rymowanek i ciekawostek. Podczas dużej przerwy młodzi pasjonaci matematyki zaprezentowali sposób wyznaczania przybliżenia liczby Pi: mierzyli za pomocą miarki krawieckiej obwód przedmiotów w kształcie koła, a następnie otrzymaną wartość dzielili przez długość średnicy. Do tego doświadczenia przyłączali się chętnie uczniowie naszego gimnazjum. Ponadto każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę o liczbie P biorąc udział w organizowanych na przerwach konkursach. Dodatkową atrakcją były okrągłe ciasteczka z czekoladowym symbolem liczby P, które rozchodziły się jak świeże bułeczki.

Pożegnanie absolwentów klas III w dniu 23 czerwca 2016 r. godz. 14.00.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w dniu 24 czerwca 2016 r. godz. 9.00

Serdecznie zapraszamy