Więcej informacji znajdziesz tutaj

Dn. 23 czerwca 2016 r. o godz. 14.00 na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyła się wielka uroczystość pożegnania absolwentów. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście m. in. Wójt Gminy Pszczółki Hanna Brejwo, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie.

W tym roku szkolnym Absolwentem Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach została Natalia Klamann, która uzyskała średnią 6,0 i wzorowe zachowanie. Ponadto zdobyła wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego. Jest to uczennica o wszechstronnych zainteresowaniach. Pięknie tańczy, śpiewa, również posiada zdolności kierowania zespołem, ponieważ była przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Podczas akademii Pani Dyrektor Bożena Jaskólska wręczyła inne, jakże ważne wyróżnienia: Sportowcem Roku został Paweł Zemke, Mistrzem Ortografii - Julia Dziewulska, Mistrzem Logiki – Natalia Kuzioła, Osobowością roku – Aleksandra Mikołajczyk. Za wydarzenie roku uznano reprezentację naszych uczniów - Nikoli Le, Adriany Derleckiej, Klaudii Zasady , Krystiana Pobłockiego w obradach sejmu w Warszawie. Uczniowie ci jako jedyni z powiatu gdańskiego otrzymali mandaty posłów w tym roku. Nagrodę z rąk pani dyrektor otrzymał Szymon Świątek - uczeń pierwszej klasy, który zdobył pierwsze miejsce w Matematycznej lidze zadaniowej. Wielu uczniów pozyskało tytuł Wzorowego Absolwenta. Należy również pamiętać, że podziękowano rodzicom, którzy prężnie pracowali na rzecz szkoły.
Uroczystość uświetniły występy taneczne oraz wokalne uczniów. Po akademii zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców absolwentów. Uczniom kończącym gimnazjum życzymy realizacji dalszych celów i marzeń! Udanych wakacji!

Magdalena Pawlak

Pszczółki, dn. 08.07.2016 r.

 

 

INFORMACJA

O WYNIKACH NABORU NA STANOWISKO NAUCZYCIELA CHEMII
W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W PSZCZÓŁKACH

 

         Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach informuje, że w wyniku naboru na stanowisko nauczyciela chemii zostanie zatrudniona:

Pani Monika Staszkiewicz.

 

 

                                                                    

                                                           Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach

                                                                                             Bożena Jaskólska

24 czerwca 2016 r. to dzień, w którym uczniowie po raz ostatni usłyszeli dźwięk dzwonka szkolnego. Tradycyjnie o godzinie 9.00 młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami administracji i obsługi zgromadziła się w sali gimnastycznej.  Wszystkich przybyłych zgromadzonych serdecznie przywitała Pani Dyrektor Bożena Jaskólska, która pogratulowała gimnazjalistom sukcesów w nauce i sporcie. Miniony  rok szkolny był dla wszystkich pełen wyzwań, trudnych zadań, ale i radości oraz dumy z osiągniętych sukcesów. 

            Kolejnym punktem uroczystości były podziękowania skierowane do pani Anny Kurkiewicz, za jej wieloletnią pracę w Gimnazjum. Pani Annie podziękował również Prezes ZNP Pan Ryszard Mechlik, a w imieniu uczniów przewodnicząca Samorządu Szkolnego Natalia Klamann. Były więc życzenia, podziękowania, kwiaty, a nawet ocierane ukradkiem łzy. Na zakończenie kariery zawodowej Pani Anna usłyszała gromkie sto lat w wykonaniu wszystkich zgromadzonych.

            Następnie uczniowie z najwyższa średnią otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Podczas uroczystości pogratulowano również uczennicy Anicie Skrodzkiej, która odznaczyła  się niezwykłą sumiennością, nie opuściła  ani jednej godziny lekcyjnej w bieżącym roku szkolnym. Nagrody otrzymali również mistrzowie szachów i młodzi artyści uzdolnieni plastycznie.

Podziękowano także rodzicom, którzy dołożyli wszelkich starań w realizacji różnorodnych działań szkolnych.

            Po części oficjalnej zebrani mogli wysłuchać wierszy w wykonaniu uczniów klas drugich, piosenki zaśpiewanej przez tegoroczne absolwentki Alicję Reglińskiej i Natalię Klamann  oraz obejrzeć piękne wykonanie tańca młodzieżowego.

Po uroczystości w sali gimnastycznej uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami, a potem już na upragnione wakacje.

 

Zapraszamy do oglądania zdjęć

W roku szkolnym 2015/2016 klasa II c realizowała projekt edukacyjny "Z Pitagorasem za pan brat" pod kierunkiem p. Katarzyny Kamińskiej. Uczniowie mieli możliwość poznania sylwetki Pitagorasa, poszukiwali dowodów jego twierdzenia, a także ciekawostek związanych z twierdzeniem Pitagorasa i przykładów zastosowań tego twierdzenia w życiu codziennym. Gimnazjaliści przygotowali prezentację i plakaty, które przedstawili swoim koleżankom i kolegom.