Dn. 28 października br. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i opiekunami udali się do Gdańska w celu obejrzenia sztuki pt. ,,Romeo i Julia”. Spektakl ten wyreżyserowała Marzena Nieczuji – Urbańska. Uczniom bardzo się podobał, ponieważ
w sztuce grali przede wszystkim młodzi ludzie z Teatru ,,Wybrzeżak”. Ponadto przedstawienie było grane w formie próby otwartej - widz miał stały kontakt z aktorami.
W przeciwieństwie do normalnej przestrzeni teatralnej z podziałem na scenę i widownię, aktorzy byli cały czas widoczni: za widzem, przed widzem, obok widza. Były tylko cztery krzesła, jeden kostium renesansowy, nawiązujący do epoki Teatru Elżbietańskiego.

Z pewnością, wyjazd należy zaliczyć do udanych!

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień w sposób szczególny. Silnie doświadczyć bliskości historii można dzięki odpowiedniej muzyce, dlatego 10 listopada cała szkoła śpiewała Polsce pieśni patriotyczne, w których jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu. Zabrzmiały m.in. "Białe róże" , "Gaude Mater","W krwawym polu" Chórzystom towarzyszyli Bartek Mosek i Błazej Mocha, którzy zaprezentowali krótki rys historyczny, a także uczennice  recytujące wiersze patriotyczne- Emilia Witkowska,Julia Urbanek, Anita Skrodzka i Alicja Wnuk. Ten sam program został zaprezentowany 13 listopada w kościele parafialnym w Pszczółkach. Tym razem uczniom towarzyszył zespół instrumentalistów w składzie:

Andrzej Szczypiorski-piano
Jan Szczypiorski - skrzypce
Zofia Szczypiorska - dzwonki
Paweł Szczypiorski - perkusja
Małgorzata Szczypiorska - triangel
Marta Nycek-Kaczor - flet poprzeczny

Wierni zgromadzeni na mszy świętej śpiewali niepodległej razem z uczniami gimnazjum, a dzieci radośnie machały chorągiewkami, które otrzymały od uczennic naszej szkoły.

--->więcej zdjęć<---

W środę 16.11.2016 r. odbył się mecz towarzyski  w unihokeju dziewcząt pomiędzy reprezentacją PG w Pszczółkach dziewcząt  a reprezentantkami SP nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Nasze dziewczyny w ładnym stylu pokonały Pruszcz 5:0 w składzie:

 

1.Eliza Olejnik kl.3d
2. Julia Mazur kl. 3d
3.Anita Skrodzka kl.3d
4.Natali Wólczyńska kl. 3c
5. Paulina Wasilewska kl. 3c
6. Martyna Łaga kl. 3c
7. Patrycja Śliwowska kl. 2a
8. Julia Wołoszyk kl. 3b
9.Wiktoria Wawrzak kl. 3a
10.Julia Fel kl.2b
11. Martyna Horodziejko kl2b
12.Kinga Bańka kl.2b
13. Julia Jankowska kl. 2b
14. Natalia Lejk kl1d

Bramki strzeliły:  Natalia Wólczyńska (2), Paulina Wasilewska, Patrycja Śliwowska, Julia Fel

Gratulacje!!!!

--->zdjęcia<---

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy na słowno-muzyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów gimnazjum w trakcie mszy świętej w niedzielę – 13 listopada 2016 r. o godzinie 13.00.

 

W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach

Dyrektor Bożena Jaskólska      

 

Dnia 7.10.2016 odbył się w naszym gimnazjum Festyn Ekologiczny. Jednym z przedsięwzięć realizowanych podczas festynu było tworzenie Rzeźby Ekologicznej. Uczniowie naszego gimnazjum podjęli się próby wykonania rzeźby pszczoły dużych gabarytów z odpadów. Dodatkowym utrudnieniem był limit czasowy - całe przedsięwzięcie musiało zostać zrealizowane w ciągu 3,5 godziny. Wymagało to od uczniów dokładnego rozplanowania czynności oraz podziału obowiązków na wiele dni przed realizacją przedsięwzięcia. Prace koordynował p. Bartosz Wojtaś (nauczyciel).

Prace rozpoczęliśmy od wykonania stelażu (użyliśmy do tego nóg od starego krzesła szkolnego, prętów zbrojeniowych oraz drutu - pozostałości z budowy). Równolegle dziewczęta pracowały nad nadaniem kształtu odwłokom wykonanym z plastikowych butelek, makulatury oraz worków na śmieci. Następnie powstały skrzydła (drut i folia) i wszystkie elementy zostały przytwierdzone do stelażu. Ostatnim etapem było nadanie rzeźbie estetycznego kształtu i odpowiedniej kolorystki. Całość wypadła znakomicie, za co prowadzący projekt chciałby podziękować wszystkim zaangażowanym osobom.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Sandra Damps, Julia Jóźwiuk, Julia Gołębiowska, Julia Mazur, Anita Skrodzka, Robert Kobierecki, Dawid Wrzeszcz, Kacper Chyliński, Sebastian Sztaba, Mateusz Gwiaździński.

W projekt zaangażowani byli również: Oliwia Rocławska, Julia Urbanek, Wiktoria Szymecka-Deptuła, Magdalena Dombrowska, Zuzanna Krakowiak, Martyna Łaga, Andżelika Kreft, Natalia Wólczyńska, Wiktoria Skolimowska,

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałego dzieła!!! Zapraszamy do oglądania zdjęć  --->tutaj<---