W środę 16.11.2016 r. odbył się mecz towarzyski  w unihokeju dziewcząt pomiędzy reprezentacją PG w Pszczółkach dziewcząt  a reprezentantkami SP nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Nasze dziewczyny w ładnym stylu pokonały Pruszcz 5:0 w składzie:

 

1.Eliza Olejnik kl.3d
2. Julia Mazur kl. 3d
3.Anita Skrodzka kl.3d
4.Natali Wólczyńska kl. 3c
5. Paulina Wasilewska kl. 3c
6. Martyna Łaga kl. 3c
7. Patrycja Śliwowska kl. 2a
8. Julia Wołoszyk kl. 3b
9.Wiktoria Wawrzak kl. 3a
10.Julia Fel kl.2b
11. Martyna Horodziejko kl2b
12.Kinga Bańka kl.2b
13. Julia Jankowska kl. 2b
14. Natalia Lejk kl1d

Bramki strzeliły:  Natalia Wólczyńska (2), Paulina Wasilewska, Patrycja Śliwowska, Julia Fel

Gratulacje!!!!

--->zdjęcia<---

Zapraszamy mieszkańców naszej gminy na słowno-muzyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów gimnazjum w trakcie mszy świętej w niedzielę – 13 listopada 2016 r. o godzinie 13.00.

 

W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach

Dyrektor Bożena Jaskólska      

 

Dnia 7.10.2016 odbył się w naszym gimnazjum Festyn Ekologiczny. Jednym z przedsięwzięć realizowanych podczas festynu było tworzenie Rzeźby Ekologicznej. Uczniowie naszego gimnazjum podjęli się próby wykonania rzeźby pszczoły dużych gabarytów z odpadów. Dodatkowym utrudnieniem był limit czasowy - całe przedsięwzięcie musiało zostać zrealizowane w ciągu 3,5 godziny. Wymagało to od uczniów dokładnego rozplanowania czynności oraz podziału obowiązków na wiele dni przed realizacją przedsięwzięcia. Prace koordynował p. Bartosz Wojtaś (nauczyciel).

Prace rozpoczęliśmy od wykonania stelażu (użyliśmy do tego nóg od starego krzesła szkolnego, prętów zbrojeniowych oraz drutu - pozostałości z budowy). Równolegle dziewczęta pracowały nad nadaniem kształtu odwłokom wykonanym z plastikowych butelek, makulatury oraz worków na śmieci. Następnie powstały skrzydła (drut i folia) i wszystkie elementy zostały przytwierdzone do stelażu. Ostatnim etapem było nadanie rzeźbie estetycznego kształtu i odpowiedniej kolorystki. Całość wypadła znakomicie, za co prowadzący projekt chciałby podziękować wszystkim zaangażowanym osobom.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Sandra Damps, Julia Jóźwiuk, Julia Gołębiowska, Julia Mazur, Anita Skrodzka, Robert Kobierecki, Dawid Wrzeszcz, Kacper Chyliński, Sebastian Sztaba, Mateusz Gwiaździński.

W projekt zaangażowani byli również: Oliwia Rocławska, Julia Urbanek, Wiktoria Szymecka-Deptuła, Magdalena Dombrowska, Zuzanna Krakowiak, Martyna Łaga, Andżelika Kreft, Natalia Wólczyńska, Wiktoria Skolimowska,

Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałego dzieła!!! Zapraszamy do oglądania zdjęć  --->tutaj<---

30.09.2016r odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego na rok 2016/2017

Lista kandydatów (oraz liczba głosów) : 

 

1.Paweł HIldebrant 1D (26)

2.Martyna Horodziejko 2B (44)

3.Roksana Mikołajek 1C (13)

4.Wiktoria Wawrzak 3A (70)

5.Emilia Witkowska 2A (21)

 

 Głosowało 178 osób, 4 głosy były nieważne.

Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Wiktoria Wawrzak, uzyskując 70 głosów. Następnie, zastępcą przewodniczącej została Martyna Horodziejko z liczbą głosów 40.

Skarbnikiem został Paweł Hildebrant, uzyskując ich 26.

 

Dziękujemy za każdy głos! :)


7 października w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się na terenie naszej szkoły festyn ekologiczny Młodzi dla środowiska, organizowany przez gimnazjum oraz Urząd Gminy. W programie prezentacje roślin i zwierząt, doświadczenia, doskonalenie umiejętności segregowania odpadów, pomysły na kreatywne wykorzystanie śmieci, pokaz mody ekologicznej, występy i tworzenie ekorzeźby.
Zapraszamy uczniów, rodziców oraz mieszkańców naszej gminy :)
Do zobaczenia!