Konkurs: Misja - książka! to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą ze sobą w tworzeniu własnej książki! Młodzi autorzy, z pomocą i wsparciem nauczyciela - opiekuna drużyny, piszą opowiadania i projektują książkę od pierwszej do ostatniej strony w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero. Konkurs ma na celu: rozwijanie kreatywności i talentów literackich; wzbudzenie zainteresowania procesem powstawania książki;

W konkursie biorą udział uczniowie naszego gimnazjum: J. Mazur, J. Byzdra, A. Skrodzka, E. Witkowska, Agata Kucman, W. Firasiewicz, M. Gwiaździński. „Wyroki"  to książka, która obrazuje historie z życia więźniów. Mówi o ich przeżyciach i przewinieniach. O zwykłych ludziach, którzy w niezwykły sposób stali się wyrzutkami prawa.

Zachęcamy do głosowania. Głosowanie trwa do 15 stycznia.

https://ridero.eu/pl/books/_wyroki/

 

Dnia 9 listopada uczniowie klasy IIIa wraz z opiekunami pojechali na warsztaty filmowe. Gimnazjaliści obejrzeli film p.t. „Juno" oraz mieli okazję uczestniczyć w dyskusji na jego temat.
Film poruszał tematy takie jak: ciąża nastolatki, dorosłość, odpowiedzialność. Główna bohaterka-Juno staje przed trudnym wyborem dotyczącym przyszłości dziecka, a także jej własnej.
Wszyscy uczestniczy wycieczki byli bardzo zadowoleni.

Dnia 15 listopada 2016 roku odbył się Finał Główny Wojewódzki w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku, w którym wystąpili najlepsi
z najlepszych
VII Edycji Konkursu Odkrywamy Talenty na Pomorzu IGLOTEX 2016.
Konkurs organizowało Regionalne Stowarzyszenie Naukowo - Edukacyjne w Tczewie. Na gdańskiej scenie wystąpili młodzi muzycy, piosenkarze oraz tancerze. Każdy z występujących zebrał ogromne brawa.

 

W tym roku do konkursu zgłosiło się 800 osób. Eliminacje powiatowe wyłoniły 20 finalistów, którzy zaprezentowali się w Filharmonii Bałtyckiej i walczyli o najwyższe nagrody. W jury zasiedli: Roman Liebrecht, Adriana Frączek, Jarosław Jakimowicz, Anna Wilska, Maciej Kosycarz, Daniel Hucik oraz Piotr Myszka. Naszą szkołę reprezentowała Iga Dybowska – uczennica klasy pierwszej. Emocji nie było końca! Iga wystąpiła jako dwunasta uczestniczka. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru i Eleni ,,Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”.
Uczniowie naszej szkoły głośno dopingowali swojej koleżance. Przygotowali transparenty
i balony. Idze życzymy dalszych sukcesów. Jej występ na długo pozostanie w naszej pamięci!

Dn. 28 października br. Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i opiekunami udali się do Gdańska w celu obejrzenia sztuki pt. ,,Romeo i Julia”. Spektakl ten wyreżyserowała Marzena Nieczuji – Urbańska. Uczniom bardzo się podobał, ponieważ
w sztuce grali przede wszystkim młodzi ludzie z Teatru ,,Wybrzeżak”. Ponadto przedstawienie było grane w formie próby otwartej - widz miał stały kontakt z aktorami.
W przeciwieństwie do normalnej przestrzeni teatralnej z podziałem na scenę i widownię, aktorzy byli cały czas widoczni: za widzem, przed widzem, obok widza. Były tylko cztery krzesła, jeden kostium renesansowy, nawiązujący do epoki Teatru Elżbietańskiego.

Z pewnością, wyjazd należy zaliczyć do udanych!

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień w sposób szczególny. Silnie doświadczyć bliskości historii można dzięki odpowiedniej muzyce, dlatego 10 listopada cała szkoła śpiewała Polsce pieśni patriotyczne, w których jak w lustrze odbiły się losy polskiego narodu. Zabrzmiały m.in. "Białe róże" , "Gaude Mater","W krwawym polu" Chórzystom towarzyszyli Bartek Mosek i Błazej Mocha, którzy zaprezentowali krótki rys historyczny, a także uczennice  recytujące wiersze patriotyczne- Emilia Witkowska,Julia Urbanek, Anita Skrodzka i Alicja Wnuk. Ten sam program został zaprezentowany 13 listopada w kościele parafialnym w Pszczółkach. Tym razem uczniom towarzyszył zespół instrumentalistów w składzie:

Andrzej Szczypiorski-piano
Jan Szczypiorski - skrzypce
Zofia Szczypiorska - dzwonki
Paweł Szczypiorski - perkusja
Małgorzata Szczypiorska - triangel
Marta Nycek-Kaczor - flet poprzeczny

Wierni zgromadzeni na mszy świętej śpiewali niepodległej razem z uczniami gimnazjum, a dzieci radośnie machały chorągiewkami, które otrzymały od uczennic naszej szkoły.

--->więcej zdjęć<---