Nasze gimnazjum bierze udział w konkursie Szkoła zdrowego żywienia. Jednym z zadań konkursowych było zorganizowanie lekcji pod hasłem Zastrzyk witamin każdego dnia, podczas której mieliśmy przygotować kilka prostych, zdrowych potraw. Uczniowie z zapałem zabrali się do pracy i wykazując się dużą pomysłowością przygotowali kolorowe, kipiące witaminami potrawy i przekąski. Powstały fantazyjne kanapki i kanapeczki, sałatki i koktajle - zdecydowanie królowały koktajle - mleczne i wodne, owocowe, a nawet szpinakowe!

Poza tym w ramach zajęć świetlicowych i lekcji biologii poruszyliśmy temat roli racjonalnego żywienia na co dzień i przygotowaliśmy gazetkę Jestem tym co jem. Idąc tym tropem zauważyliśmy zależność: śmieciowe jedzenie - śmieciowy układ pokarmowy i powstały plansze przedstawiające budowę układu pokarmowego, wykonane ze śmieci :)

W holu szkoły można oglądać wyróżnione prace plastyczne na temat prawidłowego żywienia Mój ulubiony zdrowy posiłek.

A w ostatni piątek jedną z przerw uświetniła degustacja owocowych szaszłyków. (zdjęcia)

Zatem pełni energii, zdrowo odżywieni jesteśmy gotowi na nadejście wiosny!

 Dnia 04.02.2017r. odbyło się Spotkanie Noworoczne. Jak co roku, nasza impreza cieszyła się dużą popularnością. Poza seniorami, zjawiły się również ważne osobistości z naszego okręgu.

Pani Wójt przywitała wszystkich bardzo serdecznie, a następnie głos zabrali goście spotkania. Po pięknych przemówieniach, chór zaprezentował szereg poruszających piosenek. Były również jubileusze zawarcia związku małżeńskiego.  Z tej okazji Stefan Skonieczny, Starosta Gdański, wręczył medale, a biskup przekazał na ręce jubilatów listy z błogosławieństwem. Zaprezentował się również, pan Andrzej Rybiński, który zaśpiewał swoje legendarne piosenki. Między tym wszystkim, na stołach gości zawitał pyszny obiad i poczęstunek!
Jesteśmy dumni z tego, że takie imprezy mają miejsce właśnie w naszej szkole!

Zapraszamy do oglądania zdjęć

Dnia 02.02.2017 roku w filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „ Moja przygoda z literaturą fantastyczną.”
Wśród nagrodzonych znalazły się nasze uczennice:
Anita Skrodzka i Julia Mazur , które zajęły I miejsce ex-equo oraz Alicja Wnuk, której praca została wyróżniona.

NAGRODZONYM GRATULUJEMY!

Zajęcia SKS dla dziewcząt z zakresu gier zespołowych odbywają się we wtorki i w piątki w godzinach 1435-1535

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach organizowanych w Gminie Pszczółki w czasie ferii zimowych.

W naszym gimnazjum zajęcia odbywać się będą w drugim tygodniu ferii, w godzinach od 10 do 12 i dotyczyć będą:

piłki nożnej

koszykówki

badminton'a

tenisa stołowego

Szczegółowy wykaz zajęć znajduje się tutaj:

http://pszczolki.pl/index.php/20-wyroznione/840-ferie-ziomowe-2017r