Twój głos w ważnej sprawie…

 Konkurs pod tym tytułem odbył się  30 maja w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach. Dziewięcioro  uczestników- uczniów z gimnazjów Powiatu Gdańskiego próbowało w przygotowanym przez siebie przemówieniu odpowiedzieć na pytanie: „Jaka jest rola książki w życiu gimnazjalisty”.  Odnieśli się do słów noblistki Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pisania oraz autoprezentacji, zachęcanie do występów przed publicznością, prezentacja umiejętności uczniów, prezentowanie własnego zdania na ważne tematy oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zmagania uczestników oceniała komisji, w skład której weszli nauczyciele poloniści (opiekunowie uczniów)

Nagrodę z rąk Starosty Powiatu Gdańskiego Stefana Skoniecznego odebrała Iga Dybowska- uczennica naszej szkoły. II miejsce i Nagrodę Wójta Gminy Pszczółki otrzymał Maksymilian Frąckowiak z Zespołu Szkół w Suchym Dębie. III miejsce zajęła Natasza Błaszkowska z Zespołu Szkół w Straszynie. Otrzymała  Nagrodę Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom i nauczycielom-opiekunom

Zapraszamy do oglądania zdjęć

Niektóre dzieci w polskich szkołach za naszą wschodnią granicą nie mają kolorowo. Dlatego rusza kolejna, trzecia już odsłona akcji charytatywnej „Nie jest kolorowo”, której celem jest wyposażenie w przybory szkolne i pomoce naukowe uczniów polskich szkół na Kresach Wschodnich. Od tego roku także nasza szkoła włączyła się w to szlachetne dzieło

Planujemy, aby w tym roku przybory szkolne trafiły do polskich uczniów na Litwie, Białorusi i Ukrainie. W 2016 udało nam się dotrzeć z darami do każdej polskiej szkoły w Rejonie Wileńskim – teraz myślimy o rozszerzeniu akcji.  Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na stronie: www.niejestkolorowo.pl oraz na profilu Facebook: Nie jest kolorowo / Pomóż uczniom na Wschodzie

Wasze wsparcie jest potrzebne! Przekaż im przybory szkolne i w ten sposób wesprzyj najmłodszych rodaków!

Tegoroczny Dzień Ziemi Gimnazjum pszczelej gminy obchodziło pod hasłem "Pszczoły ratują Ziemię". Najpierw przeprowadzono akcję informacyjną. Wszystkie szkolne zakamarki zostały ozdobione plakatami, ulotkami, ciekawostkami – wszelkiego rodzaju informacjami dotyczącymi pszczół i pszczelarstwa. W ramach współpracy międzyszkolnej wykorzystane zostały również piękne plakaty przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej.

Drugim etapem obchodów Dnia Ziemi było przeprowadzenie szkolnego konkursu wiedzy na temat pszczół i pszczelarstwa. Każda klasa miała za zadanie zapoznanie się z rozwieszonymi informacjami i wytypowanie swoich przedstawicieli. Wybrane dwuosobowe drużyny rozwiązywały zadania dotyczące biologii i ekologii pszczół, pszczelarstwa, uczniowie liczyli kalorie w miodzie, pojawił się też wątek pszczół w literaturze.

Na koniec w szkolnym ogrodzie uroczyście posadzono miododajne aksamitki i zasiano nagietki.   

Zapraszamy do galerii

Jak co roku, w Naszej szkole, odbyła się akcja ''Góra Grosza''. W akcję, zaangażowana była cała społeczność szkolna. Udało nam się zebrać około 180 zł. Dziękujemy za każdy grosik i zapraszamy do wzięcia udziału za rok!