Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach

 1. Pomorska 25, 83-032 Pszczółki

 

ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: nauczyciela matematyki i informatyki

w wymiarze etat plus nadgodziny.

 

 1. Wymagania niezbędne:

1) obywatelstwo polskie,

2) wykształcenie wyższe pedagogiczne kierunkowe,

3) niekaralność,

5) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych.

 

 1. Wymagania dodatkowe:

1)  umiejętność pracy w zespole,

2) komunikatywność ,

3) wysoka kultura osobista.

 

 1. Zakres wykonywania zadań na stanowisku:

1) prowadzenie zajęć lekcyjnych, zajęć indywidualnych,

2) prowadzenie zajęć dodatkowych,

3) opieka i nadzór nad uczniami.

 

 1. Wymagane dokumenty:
 • CV, list motywacyjny,
 • kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość,
 • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,
 • oświadczenie kandydata o niekaralności, posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystaniu z pełni praw publicznych wraz z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926                        z późniejszymi zmianami) w celach przeprowadzenia naboru na stanowisko nauczyciela.

 

 1. Forma i termin składania ofert.

Wymagane dokumenty należy składać: za pośrednictwem poczty na adres Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach ul. Pomorska 25, 83-032 Pszczółki, osobiście w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00  do 15.00 , od poniedziałku do piątku, w zamkniętej kopercie, z podanym adresem i numerem telefonu kontaktowego wraz z dopiskiem „Nabór na wolne stanowisko nauczyciel języka niemieckiego” lub pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 20.06. 2017 roku .

Dokumenty, które wpłyną do szkoły po dniu 20.06 2017 roku, nie będą rozpatrywane.

 

Informacja o wyniku naboru, będzie umieszczona na stronie internetowej stronie internetowej szkoły : http:// www.pgpszczolki.na1.pl/ zakładka BIP

 

 

Dyrektor Publicznego Gimnazjum

w Pszczółkach

Bożena Jaskólska

Dnia 10 czerwca 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się coroczny – czwarty już – turniej piłki siatkowej. Z powodu dużego zainteresowania turniejem uczniów gimnazjum w tym roku zrezygnowaliśmy z formuły rodzinnej turnieju.

Do rozgrywek stanęło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie kategorie. W kategorii MEN rywalizowały 3 zespoły męskie. W kategorii MIX – 4 drużyny w których składach przeważały dziewczęta.

W kategorii MEN padły następujące wyniki:

TSUNAMI ULKOWY – CIĘŻKA SPRAWA                                   2:0  (25:14; 25;23)

Faworyzowana ekipa TSUNAMI szybko zdobyła przewagę w pierwszym secie i całkowicie kontrolowała jego przebieg. W drugim secie początek również wróżył jednostronny pojedynek, jednak chłopcy z CIĘKIEJ SPRAWY radzili sobie coraz lepiej, doprowadzając do remisu 23:23. W końcówce szczęście było po stronie TSUNAMI, które zakończyło pojedynek zwycięsko.

 

FC TEMPO TO NASZ MYK - CIĘŻKA SPRAWA                        1:2  (25:17; 21:25; 11:15)

W tym meczu faworytem wydawał się zespół FC TEMPO. Początek spotkania był wyrównany, jednak od połowy pierwszej partii faworyci uzyskali przewagę i odnieśli zwycięstwo. Przez cały drugi set trwała bardzo zacięta walka, jednak więcej spokoju w ostatnich momentach zachowali zawodnicy ekipy CIĘŻKA SPRAWA. Zachęceni tym sukcesem świetnie rozpoczęli zmagania w trzeciej partii, prowadząc 5:0 a następnie 8:3. Spokojnie utrzymywali bezpieczną przewagę, ostatecznie zwyciężając w najbardziej wyrównanym meczu tego turnieju.

TSUNAMI ULKOWY - FC TEMPO TO NASZ MYK                   2:0  (25:19; 25:8)

Ten mecz decydował o układzie całego turnieju. Każde zwycięstwo TSUNAMI ULKOWY dawało im wygraną w turnieju a ich rywali spychało na ostatnie miejsce. Jednak wygrana FC TEMPO TO NASZ MYK dawała im drugie, a nawet pierwsze miejsce (w przypadku wyniku 2:0). Niesieni tą nadzieją długo stawiali opór zawodnikom TSUNAM jednak w końcówce pierwszego seta okazali się słabsi. Ta porażka wyraźnie podcięła im skrzydła i drugiego seta oddali bez walki.

Ostateczna kolejność:

 1. TSUNAMI ULKOWY                 6pkt
 2. CIĘŻKA SPRAWA                   2pkt
 3. FC TEMPO TO NASZ MYK      1pkt

 

W kategorii MIX padły następujące wyniki:

DRIVER CITY – KRYSTYNKI            0:2          (19:25; 20:25)

Bardzo dobrze zaprezentowała się w tym meczu ekipa DRIVER CITY, która stawiła zacięty opór faworytkom. Był to jeden z bardziej wyrównanych meczów tej kategorii.

LOSZKI – RZECZNY WĄŻ                2:0          (25:11; 25:8)

Zespół LOSZKI mający w składzie wiele reprezentantek szkoły łatwo poradził sobie w swoim pierwszym meczu – kontrolując jego przebieg od początku do końca.

KRYSTYNKI - RZECZNY WĄŻ         2:0          (25:11; 25:9)

KRYSTYNKI pewnie pokonały drugą przeszkodę, przybliżając się do zwycięstwa w całym turnieju.

DRIVER CITY – LOSZKI                    0:2          (21:25; 18:25)

Po pierwszej kolejce wiadomo było, że czeka nas zacięty pojedynek. Tak się też stało. DRIVER CITY po raz drugi postawił się faworytkom tocząc bardzo wyrównaną walkę w pierwszym secie. W drugim emocji było nieco mniej, ale poziom równie wysoki.

DRIVER CITY - RZECZNY WĄŻ      2:0          (25:17; 25:8)

Był to mesz o trzecie miejsce w kategorii. DRIVER CITY pomimo dwóch wcześniejszych porażek wydawał się zdecydowanym faworytem. W pierwszym secie RZECZNY WĄŻ starał się jeszcze przeciwstawić sile rywala, jednak w drugim był już bezradny.

KRYSTYNKI – LOSZKI                       2:0          (25:19; 25;14)

Ostatni mecz turnieju okazał się decydujący o zwycięstwie w kategorii MIX. Naprzeciw siebie stanęły drużyny złożone niemal wyłącznie z reprezentantek szkoły. Zapowiadały się nie lada emocje. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Do stanu 13:13 trwałą walka punkt za punkt. Wówczas po serii dobrych zagrywek KRYSTYNKI odskoczyły na 5 punktów i dowiozły tę przewagę do końca seta. Na drugą partię o dziwo LOSZKI, zamiast bardziej zmotywowane, wyszły podłamane. Rywalki szybko to wykorzystały zapewniając sobie bezpieczną przewagę i kontrolując przebieg seta.

Ostateczna kolejność:

 1. KRYSTYNKI     9pkt
 2. LOSZKI            6pkt
 3. DRIVER CITY   3pkt
 4. RZECZNY WĄŻ 0pkt

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Specjalne podziękowania dla p. Patrycji Lindy-Górki, p. Magdaleny Pawlak oraz dla Pawła i Karoliny ze stowarzyszenia "Motoaktywni" za pomoc w przygotowaniu zawodów  składają organizatorzy: Katarzyna Lewandowska i Bartosz Wojtaś.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Kilka zdjęć

Twój głos w ważnej sprawie…

 Konkurs pod tym tytułem odbył się  30 maja w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach. Dziewięcioro  uczestników- uczniów z gimnazjów Powiatu Gdańskiego próbowało w przygotowanym przez siebie przemówieniu odpowiedzieć na pytanie: „Jaka jest rola książki w życiu gimnazjalisty”.  Odnieśli się do słów noblistki Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pisania oraz autoprezentacji, zachęcanie do występów przed publicznością, prezentacja umiejętności uczniów, prezentowanie własnego zdania na ważne tematy oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zmagania uczestników oceniała komisji, w skład której weszli nauczyciele poloniści (opiekunowie uczniów)

Nagrodę z rąk Starosty Powiatu Gdańskiego Stefana Skoniecznego odebrała Iga Dybowska- uczennica naszej szkoły. II miejsce i Nagrodę Wójta Gminy Pszczółki otrzymał Maksymilian Frąckowiak z Zespołu Szkół w Suchym Dębie. III miejsce zajęła Natasza Błaszkowska z Zespołu Szkół w Straszynie. Otrzymała  Nagrodę Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom i nauczycielom-opiekunom

Zapraszamy do oglądania zdjęć

Niektóre dzieci w polskich szkołach za naszą wschodnią granicą nie mają kolorowo. Dlatego rusza kolejna, trzecia już odsłona akcji charytatywnej „Nie jest kolorowo”, której celem jest wyposażenie w przybory szkolne i pomoce naukowe uczniów polskich szkół na Kresach Wschodnich. Od tego roku także nasza szkoła włączyła się w to szlachetne dzieło

Planujemy, aby w tym roku przybory szkolne trafiły do polskich uczniów na Litwie, Białorusi i Ukrainie. W 2016 udało nam się dotrzeć z darami do każdej polskiej szkoły w Rejonie Wileńskim – teraz myślimy o rozszerzeniu akcji.  Więcej informacji na temat akcji znajdziecie na stronie: www.niejestkolorowo.pl oraz na profilu Facebook: Nie jest kolorowo / Pomóż uczniom na Wschodzie

Wasze wsparcie jest potrzebne! Przekaż im przybory szkolne i w ten sposób wesprzyj najmłodszych rodaków!