Dnia  28.02.2013 roku Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach uczestniczyło w ogólnopolskim programie, który ma na celu rozpropagowanie nauki języka niemieckiego wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Lektorzy, jeżdżący specjalnie oznakowanym  kolorowym samochodem kampanii „Deutsch –Wagen – Tour” zaopatrzeni są w różnorodne pomoce dydaktyczne oraz materiały audiowizualne. Uczniowie naszego gimnazjum  w dość niekonwencjonalny sposób mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz wiedzę na temat Niemiec . Z  dużym zaangażowaniem wykonywali postawione przed nimi  liczne zadania. Warsztaty prowadzone przez lektorkę języka niemieckiego panią Magdalenę Jurowską zainspirowały uczniów do dalszych lekcji języka niemieckiego. Osoby, które wykazały się największą wiedzą i umiejętnościami  otrzymały nagrody. Atmosfera niecodziennej lekcji była miła i przyjemna, każdy z uczestników opuszczał salę z uśmiechem na twarzy. Deutsch-Wagen- Tour - nauka języków może być fascynująca! Dowiedziałem się dużo o tradycjach i kulturze Niemiec- mówi Michał Drożęcki z klasy 3B.

                                                                                                                                             

20 maja Grupa uczniów naszego Gimnazjum w Pszczolkach udała się do Gminnego Przedszkola w Pszczółkach w celu zrealizowania
projektu edukacyjnego 'OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA'. Nasze uczennice wybraly sie tam aby zoorganizowac przedszkolakom mini olimpiadę. Przygotowaly dla nich kilka konkurencji, szukanie skarbu, pare pytań o sporcie, a na zakończenie
w nagrodę każdy dostał medal i dyplom za udział. Dziewczyny przygotowały także dla nich słodkie nagrody, z których dzieci sie bardzo ucieszyły.
Projekt nadzorowała p. Katarzyna Lewandowska, a brały w nim udział: Agata Grygiel, Kornelia Regenbrecht, Małgorzata Domborwska, Kinga Jaroszewska i Oliwia Krajewska.
Realizacja projektu wypadła pomyślnie, dzieci się bardzo cieszyły - a to chyba najważniejsze :)
Zapraszamy do oglądania zdjęc w naszej galerii.

Rzecznik Praw Dziecka wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat kampanii społecznej mającej na celu zmianę postaw światków stosowania przemocy wobec dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu: http://www.brpd.gov.pl/wystapienia/2013_05_29_list.pdf

18 kwietnia  naszą szkołę odwiedziła liczna grupa przedszkolaków wraz z wychowawczynią Panią Wiesławą Danielczyk  i  opiekunami.

Dzieci  zostały  zaproszone przez  chemików naszego Gimnazjum, którzy pod kierunkiem pani Anny Kurkiewicz przygotowali  kilka eksperymentów dla przyszłych   naukowców. 

Pod czujnym okiem  Julii, Ilony, Przemka, Michała, Filipa i Dawida przedszkolaki  zbadały magiczne właściwości indykatorów,  dokonały chromatografii bibułowej oraz  obejrzały pokaz zamiany wody w sok porzeczkowy a następnie jabłkowy.

 Zapraszamy do oglądania zdjęć

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Maciej Rakowski został laureatem wojewódzkiego konkursu informatycznego! Finał konkursu odbył się 12 marca 2013 r. o godz. 12:00 w V Liceum Ogólnokształcący w Gdańsku przy ul. Polanki 130. Aby wziąć w num udział należało przedtem przebrnąć eliminacje na szczeblu szkolnym i rejonowym. Maciej w finale uzyskał 49 na 60 punktów możliwych do zdobycia. Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2012/2013 obyła się dnia 9 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Sopocie. Serdecznie gratulujemy Maćkowi i życzymy dalszych sukceów. Jednoczśnie mamy nadzieję, że za jego przykładem pójdzie wielu uczniów naszej szkoły.