1.Powiatowy Konkurs Plastyczno-Biblioteczny pt. „Wolnośc kocham i rozumiem”

Organizator: Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku z filią w Pruszczu Gd.

I etap- szkolny:

I miejsce-Horodziejko Martyna z kl.3b

 

II miejsce-Olaf Le z kl.7c

III miejsce-Wnuk Alicja z kl.2d

II etap -powiatowy:

II miejsce-Horodziejko Martyna z kl.3b

wyróżnienia: Olaf Le z kl.7c i Wnuk Alicja z kl.2d

………………………………………………………………………………………………………………………………….

2.Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Kartka świąteczna-bożonarodzeniowa”

Organizator: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1.w Pruszczu Gd.

I etap-szkolny:

I miejsce-Horodziejko Martyna z kl.3b

II miejsce-Olaf Le z kl.7c

III miejsce-Szpręga Dorota z kl.7c

+ 10 wyróżnień: Jach Oliwia z 7a,Zalewski Igor ,Krajewski Michał, Gardzisz Kacper, Rocławska Wiktoria, Michalewska Gabriela z 7c,Wrabel Magda i Staniewicz Jakub z 7d oraz Wnuk Alicja z 2d i Rumak Patrycja z 3b

………………………………………………………………………………………………………………………………..

3.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Tęcza-świat w kolorach”

Organizator: Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Wyróżnienie w szkole: Olaf Le z kl.7c oraz udział Jach Oliwii i Jakuba Gzyb z kl.7a

……………………………………………………………………………………………………………………………….

4. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Orzeł Biały-nasza duma-plakat”

Organizator: Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i Kuratorium Oświaty

I etap-szkolny:

w kategorii klas 7: wyróżnienie-Olaf Le zkl.7c i Grzyb Jakub z kl.7a

w kategorii gimnazjum: wyróżnienie-Horodziejko Martyna z kl.3b i Wnuk Alicja z kl.2d

II etap-okręgowy -?

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

5.Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych” Organizator: Okręgowy Inspektorat  Pracy w Gdańsku

I etap szkolny: w kategorii klas 7: udział 14 uczniów:B.Łoniewski,D.Raiński ,S.Pawlak ,K.Gardzisz,  

                                                       Olaf Le, M.Krajewski, I.Czaja,M.Wrabel, A.Falkowska,M.Marciniak, 

  1. Słowik, O.Kotłowski, A.Kot, R.Miotk,

                            w kategorii gimnazjum: udział 9 uczniów: A.Wnuk z 2d, K.Dargacz,E.Naborczyk, 

  1. Józwiuk, J.Gołebiowska,W.Mucha,A.Owoc,W.Kot,W.Jażdzewska z kl.3c

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

6. Wojewódzki Konkurs  Fotograficzny pt. „Gdańsk jakiego nie znacie”

Organizator: Akademickie liceum i gimnazjum „Lingwista”w Gdańsku

I etap-szkolny:  Kuszaj Anita z kl.7c

…………………………………………………………………………………………………………………………………….

7.Gminny Konkurs Plastyczno-Profilaktyczny pt. „Nie piję i zdrowo żyję”

Organizator: Wójt Gminy w Pszczółkach

I etap -szkolny:

W kategorii klas 7: udział 18 uczniów

W kategorii klas gimnazjum: udział 1 ucznia

II etap- gminny:

W kategorii klas 7: I miejsce-Jereczek Agata z kl.7c

                                  II miejsce-Szpręga Dorota z kl.7c

                                 III miejsce-Gerowska Wiktoria z kl.7b

                                 wyróżnienia A.Kalkowska ,W Bielesz ,J.Gromadzka z kl. 7a

  1. Kotłowski,A.Falkowska,M.Wrąbel z kl.7d

w kategorii klas gimnazjum: I miejsce- Jóżwiuk Julia z kl.3c

 

                                                szkolny organizator konkursów plastycznych-Jolanta Sampławska

                                                przy 1,2 konkursie współpraca z Moniką Górecką

W miesiącach - październik i grudzień - odbywały się mistrzostwa gimnazjum w tenisie stołowym chłopców.

Wyniki klas II

 

                 II a                                                                                                                                II b

1) Majkowski                                                                                                                  1) Okoniewski

2) Sobolewski                                                                                                                 2) Morka

3) Kobierecki                                                                                                                   3) Wrzeszcz

                 II c                                                                                                                               II d

1) Dering                                                                                                                        1) Lisiński

2) Bronka                                                                                                                       2) Parciak

3) Chiliński                                                                                                                      3) Sztaba

 

 

2 najlepszych zawodników z poszczególnych klas drugich walczyli o mistrzostwo klas drugich.

I miejsce Dering - II c

II miejsce Okoniewski - II b

Wyniki mistrzostw klas trzecich

III a                                                                         III b                                                                         III c

1) Szymecki-Deptuła                                               1) Mostowski                                              1) Sirocki

2) Firasiewicz                                                           2) Domitrz                                                  2) Mosek

3) Filański                                                                3) Dziemiński                                              3) Troka

 

2 najlepszych zawodników z klas trzecich rywalizowało o mistrzostwo klas trzecich.

I miejsce Szymecki Deptuła - III a

II miejsce Domitrz - III b

III miejsce Firasiewicz - III a

Finały mistrzostw szkoły to rywalizacja po dwóch najlepszych zawodników z klas drugich i trzecich.

I miejsce Dering - II c

II miejsce Okoniewski - II b

III miejsce Szymecki-Deptuła - III a

IV miejsce Domitrz - III b

 

 

Ryszard Mechlik

We wrześniu 2017 roku w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach odbyły się mistrzostwa szkoły w szachach w kategorii dziewcząt. Mistrzynią okazała się Proszowska Joanna, a w kategorii chłopców najlepsi okazali się

I Szymecki Deptuła Paweł

II Łęc Dawid

III Mateusz Gwiaździński

Wyżej wymienieni uczniowie reprezentowali szkołę na zawodach powiatowych w Kolbudach gdzie zajęli 2 miejsce.

Ryszard Mechlik

2 września 2017 roku uczniowie klasy 3a wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pszczółkach. Akcja odbyła się po raz szósty. Tym razem wspólnie czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Utwór zwyciężył podczas internetowego głosowania. Konkurował z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim” Juliusza Słowackiego. Łącznie oddano blisko 37 tys. głosów, a „Wesele” uzyskało prawie 18 tys.Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Nasi uczniowie przedstawili własną interpretację dramatu, czytając tekst z podziałem na role

Patrycja Linda-Górka