UDZIAŁ W KONKURSACH ARTYSTYCZNYCH: plastyczno-bibliotecznych i grafiki komputerowej w roku szkolnym 2014/2015

1.Powiatowy Konkurs Plastyczno-Biblioteczny pt."Kim chcę zostać w przyszłości", w I etapie szkolnym jury wyróźniło następujące osoby:

kl.3-I miejsce-Sikora Wiktoria z 3c
II miejsce-Staniewicz Aleksandra z 3b
III miejsce-Staszczak Kinga i Klaudia Filipek z 3d
wyróżnienia: Romel Patrycja, Maciej Siga, Kamila Lejk z 3c,Siewierska Monika z 3d
kl.1-I miejsce-Mazur Julia z 1d
II-miejsce-Wasilewska Paulina z 1c
III-miejsce-Skrodzka Anita z 1d
wyróżnienia: Bladowska Klaudia, Lewandowska,Gladzisz Maciej z 1c
W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3 gimnazjum, przedstawiono 50 prac. Wszystkie wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej na holu głównym. Do dnia 28.11.14r przekazano 15 prac na konkurs do filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Pruszczu Gdańskim.Dnia 18.02.2015r odbyła się inauguracja tego konkursu az 9 naszych uczniów otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk samego burmistrza miasta Pruszcza Gd.pana Wróbla, starosty powiatu gdańskiego pana Skoniecznego oraz pani dyr wojewódzkiej biblioteki pani Kłos.
W II etapie powiatowym jury przyznało następujące miejsca:
I miejsce-Julia Mazur z 1d
II miejsce-Anita Skrodzka z 1d
III miejsce-Maciej Gladzisz z 1c
oraz wyróżnienia: Staniewicz Aleksandra z 3b,Staszczak Kinga,Klaudia Filipek i Siewierska Monika z 3d,Romel Patrycja i Kamila Lejk z 3c

2.Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Aniołowie się radują" do 28.11.2014r
w I etapie szkolnym jury wyróźniło następujące osoby:
I miejsce-Staniewicz Aleksandra z 3b
II miejsce-Łoniewska Aleksandra z 3b
III miejsce-Kazubowska Weronika z 2c
Przedstawiono 9 prac na wystawie szkolnej na holu głównym: W.Kazubowskiej z2c, M.Jaworowskiej, K.Staszczak, M.Pospiesznego, M.Siewierskiej z 3d,K.Rapinczuka i W.Sikora z 3c,A.Staniewicz z 3b

3.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny TĘCZA pt. "Świat wokół nas"do 18.12.2014r.
zgłosiło się 10 uczniów,których prace zostały wysłane do Warszawy.
Mazur Julia z 1d-w kategorii rysunek
Skrodzka Anita z 1d-w kategorii rysunek
Karcz Wiktoria z 2a-w kategorii fotografia
Le Nikola z 2a-w kategorii fotografia
Pisarska Weronika z 2c-w kategorii rysunek
Lotek Klaudia z 3a-w kategorii rysunek
Staniewicz Aleksandra z 3b-w kategorii rysunek
Łoniewska Aleksandra z 3b-w kategorii rysunek
Szarmach Angelika z 3b-w kategorii rysunek

4.Wojewódzki Konkurs pt."ODKRYWAMY TALENTY NA POMORZU" do 31.12.2014r
wytypowano 6 utalentowanych uczniów naszego gimnazjum:
Mazur Julia z kl.1d -w kategorii plastyka
Skrodzka Anita z kl.1d-w kategorii plastyka
Sikora Wiktoria z kl.3c-w kategorii plastyka
Szarmach Angelika z kl.3b-w kategorii plastyka
Karcz Wiktoria z kl.2a-w kategorii fotografia
Le Nikola Hongz kl.2a- w kategorii fotografia

5.II Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej na Kartkę Bożonarodzeniową "MAGIA ŚWIĄT" do 01.12.2014r.
Prace dostarczone po terminie nie wzięły udziału w konkursie uczniów szkolne jury zorganizowało tylko wystawę prac na holu głównym szkoły.
• Konkursy zorganizowane przez nauczyciela plastyki Jolantę Sampławską przy współpracy nauczyciela bibioteki Moniki Góreckiej
.............................................................................................................................
Dnia 13.11.2014r grupa uczniów kółka plastycznego uczestniczyła w warsztatach garncarskich w Fabryce Sztuk w Tczewie wraz z n-lem Jolantą Sampławską. Uczniowie oprócz warsztatów mieli możliwość zobaczenia wystawy rzeźby współczesnej oraz wystawy grafiki studentów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
...........................................................................................................................

PODSUMOWANIE KONKURSÓW PLASTYCZNYCH, PLASTYCZNO-BIBLIOTECZNYCH, FOTOGRAFICZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2013-2014

1.Ogólnopolski internetowy konkurs fotograficzny pt. "Polskie ogrody" 18.10.13r - udział Magdy Pater z 3c

2.Ogólnopolski internetowy konkurs fotograficzny pt. "Jesienne obrazy" 15.11.13r - udział 5 uczniów: Magdaleny Pater, Magdaleny Stepień z 3c, Karcz Wiktorii z 1a,Marty Stein i Le Nicoli z 1a

3.Ogólnopolski internetowy konkurs plastyczny "DOOGLE4 GOOOGLE 2013r" do 02.12.13r zgłosiło się 7 uczniów: K.Flisikowska 3c,M.Stein 1a,K.Nagórska,N.Ratajczak,W.Kazubowska i K.Paśko z 1c Tylko 1 osoba Patrycja Włodkowska zakwalifikowała się do I etapu portalu internetowego.

4.Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "TĘCZA"-Barwy lata, 18.12.13r - udział 5 uczniów I miejsce w szkole-Łoniewska Aleksandra z 2b -dyplom II miejsce w szkole-Lotek Klaudia z 2a-dyplom wyróżnienia Demps Paulina z 2a, Szarmach Angelika z 2b,Staniewicz Aleksandra z 2b

5.Powiatowy Konkurs pt. "Odkrywamy talenty na Pomorzu" dla uczniów gimnazjum 06.03.14 o godz.10.00 w OKSiR w Cieplewie 2 uczniów zakwalifikowało się do Finału Powiatu Gdańskiego Wiktoria Sikora z 2b-zdobyła wyróżnienie,dyplom i nagrody rzeczowe Angelika Szarmach z 2b-zdobyła dyplom uczestnika i nagrody rzeczowe (do 15.12.13r zgłoszono 11 uczniów do konkursu w dziedzinie fotografii, rysunku i malarstwa)

6.Ogólnopolski Konkurs fotograficzny internetowy pt."Kolor, kształt,faktura" na portalu www.fotografuj.pl -26.03.14r udział 6 uczniów : Magdaleny Pater z 3c,Magdaleny Stepień z 3c,Piotra Ciołka z 3c,Dominika Gostkowskiego z 3c,Le Nikolii z 1b,Macieja Dyl z 1d

7.Ogólnopolski Konkurs fotograficzny pt. "Portret 2014r" - 26.03.14r udział 5 uczniów : Magdaleny Pater z 3c,Magdaleny Stepień z 3c,Piotra Ciołka z 3c,Le Nikolii z 1b,Macieja Dyl z 1d

8.Powiatowy Konkurs Biblioteczno-Plastyczny pt. "Moje środowisko bezpieczne dla mnie" zorgan.przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku, filię w Pruszczu Gdańskim dla uczniów gimnazjum z powiatu gdańskiego-28.03.14r zgłoszono 30 prac uczniów, w I etapie szkolnym wyróżniono 12 prac uczniów, w II etapie powiatowym otrzymaliśmy" I miejsce-Martyna Baranowska z 3c II miejsce-Patrycja Stolińska z 2c III miejsce-Magda Kozłowska z 3c wyróźnienia-Karolina Flisikowska,Daniel Neumann, Dominik Gostkowskiz 3c,Weronika Kazubowska z 1c-uczniowie utrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe

9.Ogólnopolski konkurs internetowy pt. "Żyj smacznie i zdrowo" na Plakat Społeczny w ramach pracy świetlicy szkolnej -27.03.14r udział uczniów kl.3c: Magdaleny Stępień,Magdy Kozłowskiej,Pauli Wawrzak,Dominika Gostkowskiego,Jolanty Jaroń

10.Międzynarodowy- Ogólnopolski Konkurs plastyczny pod hasłem "Kolorowy świat, malowany świat 2014r" 30.04.14r -10 prac uczniów wysłano do OKSiR w Cieplewie, W.Sikora 2c,A.Walczewska 2d,W.Stępień 2d,A.Maliszewska 2d,Le Nikola 1b, P.Romel 2c,K.Jezierska 2c,P.Demps 2a,W.Kazubowska 1c, E.Zajda 1a

11.Szkolny Konkurs plastyczno-biblioteczny na "Zakładkę do książki przedstawiającą bohaterów ulubionych bajek dla dzieci" -04.14r-udział 20 uczniów w konkursie I miejsce-Wiktoria Sikora z 2c II miejsce-Daria Pióro z 1c III miejsce-Katarzyna Wyrobek z 3c wyróźnienia-Patrycja Włodkowska z 2b,Klaudia Lotek z 2a,Łukasz Knieć z 3c

12. Szkolny konkurs plastyczny na Pisankę wielkanocną -pisanka przestrzenna I miejsce-Paśko Karolina z 3d II miejsce-Regenbrecht kornelia z 3b III miejsce-Flisikowska Karolina z 3c wyróżnienia: Jezierska Katarzyna z 2c,Orzechowski Michał z 2b,Nowak Karolina z 2a -pisanka płaska I miejsce-Wyrobek Katarzyna z 3c II miejsce-Matwij Anita z 3c III miejsce-Jacyno Dawid z 1c wyróżnienia: Malinowska Aneta z 2b, Staniewicz Aleksandra z 2c, Klamann Natalia z 1c

13.Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. "Bądź rozważny,baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie" -05.05.14r w I etapie wyróżniono 3 prace uczniów i wytypowano je do II etapu konkursu: Katarzyny Paśko z 1c,Emilii Zajdy z 1a,Krzysztofa Paśko z 1c.

14.Gminny konkurs plastyczny pt,"Stop dla alkoholu w naszej gminie" -29.05.14r w I etapie szkolnym wyłoniono 7 prac uczniów :Maciej Sirocki 1b,Kornelia Stubba1b,Natalia klamann 1c,Aleksandra Mikołajczyk 1b,Dziewulska Natalia 1c,Sylwia Kaniuk z 1b,Alicja Reglińska z 1c 3 uczniów zakwalifikowała się do II etapu w kategorii 15-18lat -dyplomy i nagrody rzeczowe I miejsce-Dziewulska Natalia z 1c II miejsce-Sylwia Kaniuk z 1b III miejsce-Alicja Reglińska z 1c

15.INNE KONKURSY 09.05.2014r w DNIU BEZ PLECAKA uczniowie kl.3c-zorganizowali szkolny konkurs na "Najaktywniejszego ucznia" -a oto wyniki: I miejsce-Marta Stein II miejsce-Agata Smoczyńska III miejsce-Wiktoria Karcz i Emilia Zajda

Konkursy artystyczne zorganizowała w naszym gimnazjum i przeprowadziła Jolanta Sampławska przy współpracy Moniki Góreckiej