6 listopada 2017r. uczniowie klasy 2b realizujący projekt edukacyjny "PoczytajMy" udali się do Przedszkola Dzieciolandia w Kolniku. Celem przedsięwzięcia jest organizowanie spotkań czytelniczych w trakcie których uczniowie czytają książki i przeprowadzają krótkie zajęcia sprawdzające stopień zrozumienia tekstu.
Takie głośne czytanie dzieciom,  rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata.    Pozwala na rozwijanie umiejętności przydatnych młodzieży w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia, planowania działań czy pracy w różnorodnej grupie. Umożliwia uczniom lepsze poznanie okolicy, w której żyją na co dzień. 
Podczas wizyty "spotkaliśmy się " z bohaterami książki "Franklin i książka z biblioteki". Uczniowie przeczytali utwór z podziałem na role, następnie rozmawiały z przedszkolakami o tym, co przydarzyło się bohaterom książki. Dzieci układały puzzle, kolorowały obrazki. Na koniec otrzymały przygotowane przez uczniów odznaki Najlepszego Czytelnika.
Patrycja Linda-Górka