Dnia 10 czerwca 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się coroczny – czwarty już – turniej piłki siatkowej. Z powodu dużego zainteresowania turniejem uczniów gimnazjum w tym roku zrezygnowaliśmy z formuły rodzinnej turnieju.

Do rozgrywek stanęło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie kategorie. W kategorii MEN rywalizowały 3 zespoły męskie. W kategorii MIX – 4 drużyny w których składach przeważały dziewczęta.

W kategorii MEN padły następujące wyniki:

TSUNAMI ULKOWY – CIĘŻKA SPRAWA                                   2:0  (25:14; 25;23)

Faworyzowana ekipa TSUNAMI szybko zdobyła przewagę w pierwszym secie i całkowicie kontrolowała jego przebieg. W drugim secie początek również wróżył jednostronny pojedynek, jednak chłopcy z CIĘKIEJ SPRAWY radzili sobie coraz lepiej, doprowadzając do remisu 23:23. W końcówce szczęście było po stronie TSUNAMI, które zakończyło pojedynek zwycięsko.

FC TEMPO TO NASZ MYK - CIĘŻKA SPRAWA                        1:2  (25:17; 21:25; 11:15)

W tym meczu faworytem wydawał się zespół FC TEMPO. Początek spotkania był wyrównany, jednak od połowy pierwszej partii faworyci uzyskali przewagę i odnieśli zwycięstwo. Przez cały drugi set trwała bardzo zacięta walka, jednak więcej spokoju w ostatnich momentach zachowali zawodnicy ekipy CIĘŻKA SPRAWA. Zachęceni tym sukcesem świetnie rozpoczęli zmagania w trzeciej partii, prowadząc 5:0 a następnie 8:3. Spokojnie utrzymywali bezpieczną przewagę, ostatecznie zwyciężając w najbardziej wyrównanym meczu tego turnieju.

TSUNAMI ULKOWY - FC TEMPO TO NASZ MYK                   2:0  (25:19; 25:8)

Ten mecz decydował o układzie całego turnieju. Każde zwycięstwo TSUNAMI ULKOWY dawało im wygraną w turnieju a ich rywali spychało na ostatnie miejsce. Jednak wygrana FC TEMPO TO NASZ MYK dawała im drugie, a nawet pierwsze miejsce (w przypadku wyniku 2:0). Niesieni tą nadzieją długo stawiali opór zawodnikom TSUNAM jednak w końcówce pierwszego seta okazali się słabsi. Ta porażka wyraźnie podcięła im skrzydła i drugiego seta oddali bez walki.

Ostateczna kolejność:

1. TSUNAMI ULKOWY                 6pkt
  2. CIĘŻKA SPRAWA                   2pkt
  3. FC TEMPO TO NASZ MYK      1pkt

W kategorii MIX padły następujące wyniki:

DRIVER CITY – KRYSTYNKI            0:2          (19:25; 20:25)

Bardzo dobrze zaprezentowała się w tym meczu ekipa DRIVER CITY, która stawiła zacięty opór faworytkom. Był to jeden z bardziej wyrównanych meczów tej kategorii.

LOSZKI – RZECZNY WĄŻ                2:0          (25:11; 25:8)

Zespół LOSZKI mający w składzie wiele reprezentantek szkoły łatwo poradził sobie w swoim pierwszym meczu – kontrolując jego przebieg od początku do końca.

KRYSTYNKI - RZECZNY WĄŻ         2:0          (25:11; 25:9)

KRYSTYNKI pewnie pokonały drugą przeszkodę, przybliżając się do zwycięstwa w całym turnieju.

DRIVER CITY – LOSZKI                    0:2          (21:25; 18:25)

Po pierwszej kolejce wiadomo było, że czeka nas zacięty pojedynek. Tak się też stało. DRIVER CITY po raz drugi postawił się faworytkom tocząc bardzo wyrównaną walkę w pierwszym secie. W drugim emocji było nieco mniej, ale poziom równie wysoki.

DRIVER CITY - RZECZNY WĄŻ      2:0          (25:17; 25:8)

Był to mesz o trzecie miejsce w kategorii. DRIVER CITY pomimo dwóch wcześniejszych porażek wydawał się zdecydowanym faworytem. W pierwszym secie RZECZNY WĄŻ starał się jeszcze przeciwstawić sile rywala, jednak w drugim był już bezradny.

KRYSTYNKI – LOSZKI                       2:0          (25:19; 25;14)

Ostatni mecz turnieju okazał się decydujący o zwycięstwie w kategorii MIX. Naprzeciw siebie stanęły drużyny złożone niemal wyłącznie z reprezentantek szkoły. Zapowiadały się nie lada emocje. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Do stanu 13:13 trwałą walka punkt za punkt. Wówczas po serii dobrych zagrywek KRYSTYNKI odskoczyły na 5 punktów i dowiozły tę przewagę do końca seta. Na drugą partię o dziwo LOSZKI, zamiast bardziej zmotywowane, wyszły podłamane. Rywalki szybko to wykorzystały zapewniając sobie bezpieczną przewagę i kontrolując przebieg seta.

1. KRYSTYNKI     9pkt
  2. LOSZKI            6pkt
  3. DRIVER CITY   3pkt
  4. RZECZNY WĄŻ 0pkt

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Specjalne podziękowania dla p. Patrycji Lindy-Górki, p. Magdaleny Pawlak oraz dla Pawła i Karoliny ze stowarzyszenia "Motoaktywni" za pomoc w przygotowaniu zawodów  składają organizatorzy: Katarzyna Lewandowska i Bartosz Wojtaś.