Twój głos w ważnej sprawie…

 Konkurs pod tym tytułem odbył się  30 maja w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach. Dziewięcioro  uczestników- uczniów z gimnazjów Powiatu Gdańskiego próbowało w przygotowanym przez siebie przemówieniu odpowiedzieć na pytanie: „Jaka jest rola książki w życiu gimnazjalisty”.  Odnieśli się do słów noblistki Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pisania oraz autoprezentacji, zachęcanie do występów przed publicznością, prezentacja umiejętności uczniów, prezentowanie własnego zdania na ważne tematy oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Zmagania uczestników oceniała komisji, w skład której weszli nauczyciele poloniści (opiekunowie uczniów)

Nagrodę z rąk Starosty Powiatu Gdańskiego Stefana Skoniecznego odebrała Iga Dybowska- uczennica naszej szkoły. II miejsce i Nagrodę Wójta Gminy Pszczółki otrzymał Maksymilian Frąckowiak z Zespołu Szkół w Suchym Dębie. III miejsce zajęła Natasza Błaszkowska z Zespołu Szkół w Straszynie. Otrzymała  Nagrodę Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom i nauczycielom-opiekunom

Zapraszamy do oglądania zdjęć