Nasza szkoła w roku szkolnym 2016/2017 realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W jego ramach zaplanowano wiele działań, wskazujących na pozytywne strony czytania książek. Niektóre z nich zostały już zrealizowane:

 • przeprowadzono ankietę  wśród uczniów na temat zainteresowań czytelniczych,
 • wystawiono skrzynki do  których młodzież wrzucała propozycje tytułów książek, które chcieliby aby znalazły się w bibliotece szkolnej,
 • odbyło się spotkanie z autorką książek dla młodzieży Panią Barbarą Kosmowską,
 • zorganizowano wystawę publikacji  o tematyce ekologicznej w czasie festynu ekologicznego,
 • cyklicznie sporządza  się gazetkę pt. „ Książka Tygodnia”,
 • przeprowadzono akcję  „ Uwolnij książkę”,
 • przygotowano kącik w którym wystawiono książki  zebrane od uczniów

 i pracowników w ramach akcji „ Uwolnij książkę”,

 • w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pszczółkach ustalano zakup książek, przeprowadzono zajęcia z edukacji czytelniczo – medialnej promujące czytelnictwo ,uczniowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu – Quo vadis – H.Sienkiewicza  oraz  jako wolontariusze w pikniku czytelniczym,
 • uczniowie naszej szkoły uczestniczą jako wolontariusze w sobotnich zajęciach z dziećmi obywających się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pszczółkach,
 • w ramach roku Henryka Sienkiewicza biblioteka szkolna   przygotowała wystawę oraz audycję
 • na zebraniach przeprowadzono pedagogizację rodziców na temat „ Czytanie jest ważne”
 • udział w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym przez Filię Biblioteki  Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim pt.” Moja przygoda z literaturą fantastyczną ..”. Uczennice naszej szkoły zajęły ex-equo  I miejsce- Anita Skrodzka i Julia Mazur oraz wyróżnienie – Alicja Wnuk

Zapraszamy do oglądania zdjęć