Stołówka szkolna Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach oferuje zdrowe, smaczne obiady w cenie 2,70 zł za jeden posiłek. Nasz obiad dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, ale nie powoduje przyrostu wagi, bo jest dietetyczny. Jadłospisy układane są zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 26 sierpnia 2015 r. Warto już dziś zadbać o swoje zdrowie i wygląd rezygnując z Fast foodów i słodyczy. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami.

Zapraszamy. Miesięczny koszt to około 55 zł.

 AKCJA  OGÓLNOSZKOLNA

''OWOCE I WARZYWA''

W dniu 30.09.2016 roku w naszej szkole została przeprowadzona akcja, mająca na celu promowanie spożycia owoców i warzyw wśród gimnazjalistów. Degustację owoców i warzyw poprzedziło zapoznanie uczniów (przed radiowęzeł)  korzyściami płynącymi ze spożycia owoców i warzyw:

Owoce, tak jak warzywa, to niezastąpione produkty spożywcze. Dzięki zawartości naturalnych cukrów są bardziej energetyczne. Owoce powinny stanowić ok. 12 % naszego całodziennego pożywienia. Owoce jemy nie tylko dla ich wartości smakowych, lecz także ze względu na witaminy, sole mineralne, kwasy owocowe, pektyny i garbniki. Owoce zawierają przede wszystkim witaminy z grupy B, karoten, kwas foliowy, a nade wszystko witaminę C. Szczególnie bogate w witaminę C są owoce cytrusowe. Powinniśmy jeść jak najwięcej różnych owoców sezonowych, co zapewni nam duże urozmaicenie pożywienia. Im owoce są świeższe, tym więcej mają witaminy C, gdyż jej zawartość zmniejsza się szybko w miarę upływu czasu. Witaminę C tracimy podczas ogrzewania, dlatego szczególnie zdrowe są owoce surowe. Dostarczają nam również  wszystkich ważnych substancji mineralnych. Zawierają potas, który jest niezbędny dla właściwego działania mięśni. Jego niedobór może powodować bolesne skurcze. Owoce, zwłaszcza banany, zawierają także szybko przyswajane węglowodany, toteż po wysiłku fizycznym szybko przywracają nam siły.

Idealne są także do przegryzania miedzy posiłkami. Nie wymagają żadnych przygotowań, sycą, zwiększają sprawność i nie tuczą.

AKCJA OGÓLNOSZKOLNA

''OWOCE I WARZYWA''

7 października 2016 roku, podczas pikniku ekologicznego, świetlica przygotowała i przeprowadziła kolejną akcję propagującą spożycie świeżych warzyw i owoców. Warzywa i owoce wystawione były na holu głównym przy wejściu do szkoły, jak również na sali gimnastycznej . Zarówno uczniowie, jak i przybyli goście mogli docenić walory smakowe warzyw i owoców, ale też poczytać zamieszczone na tablicach informacje, na temat wartości odżywczych tychże produktów. Jak zwykle, akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.

AKCJA OGÓLNOSZKOLNA

''OWOCE I WARZYWA''

22 listopada 2016 roku, kolejny raz świetlica przygotowała i przeprowadziła akcję ogólnoszkolną ''Owoce i warzywa'', podczas  której częstowaliśmy wszystkich uczniów jabłkami i marchewką. W przygotowaniu akcji brali udział uczniowie z klasy Id. Akcję ozdobiły plakaty i ulotki na temat korzyści płynących ze spożycia warzyw i owoców. Tak jak poprzednio, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

 AKCJA OGÓLNOSZKOLNA

''OWOCOWE SZASZŁYKI''

2 marca świetlica szkolna przygotowała kolejną akcję ogólnoszkolną-''OWOCOWE SZASZŁYKI''. W przygotowywaniu akcji pomagały uczennice klasy 3b, które sprawnie nadziewały na patyczki różnorodne owoce: jabłka, gruszki, pomarańcze, kiwi, zielone i fioletowe winogrona, banany, a następnie, podczas przerwy, rozdawały wszystkim uczniom do degustacji. ''Owoce na patykach'' wyjątkowo przypadły do gustu gimnazjalistom. Mogli oni nie tylko docenić walory smakowe owoców, ale też przeczytać informacje o ich wartościach odżywczych i zaleceniach żywieniowych. Akcję, jak zawsze sponsorowała Rada Rodziców Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach.

Aktualny jadłospis