Dnia 9.10.2014 w naszym Gimnazjum odbył się towarzyski mecz siatkówki dziewcząt, w którym zmierzyły się reprezentacje ZSRCKP  Rusocin i Publicznego Gimnazjum w Pszczółkach.

Nasze dziewczęta rozpoczęły bardzo nerwowo, przewaga przyjezdnego zespołu szybko rosła i wynosiła ponad 10 punktów. Ambitna postawa pozwoliła nam nieco zmniejszyć straty, jednak pierwszy set zakończył się porażką 20:25.

W drugim secie od początku trwała bardzo wyrównana walka. W samej końcówce nasza drużyna wykazała się większym spokojem, co pozwoliło na wygranie seta 25:22. Zdecydowały o tym skuteczne zagrywki.

Trzecia partia również rozpoczęła się od wymiany ciosów z obu stron. W połowie partii nasze zawodniczki uzyskały niewielką przewagę, którą systematycznie powiększały, kończąc seta zwycięsko 25:19.

W czwartym secie w szeregi naszego zespołu wkradło się rozprężenie i przyjezdne szybko uzyskały wysoką przewagę. W pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i zwyciężyły 25:17

Jak przystało na mecz towarzyski, trenerzy postanowili pozostawić wynik meczu nierozstrzygnięty i zakończyć go przyjacielskim remisem 2:2.

Był to pierwszy tegoroczny sparing drużyny i bardzo cenne doświadczenie dla naszych zawodniczek.